Piotr Sobolewski

Piotr Sobolewski

Ekspert z zakresu zarządzania portfelowego projektami.

Z zarządzaniem projektami związany jest od ponad 15 lat. Prowadził projekty w sektorze elektrotechnicznym doprowadzając do wdrożeń nowych marek sprzętu elektrotechnicznego, w sektorze automotive prowadził dział implementacji projektów i rozwoju biznesu, obecnie w sektorze IT gdzie pracuje obecnie jako Project & Program Management Subtower Managers.

Pełnił rolę kierownika projektów w firmie produkcyjnej Schneider Electric (zakłady produkcyjne Elda-Eltra Elektrotechnika), gdzie zarządzał projektami wdrożenia nowych linii elektroinstalacyjnych, które obejmowało pełny cykl tworzenia produktu od potrzeb rynkowych poprzez analizę produktu, R&D, tworzenie narzędzi produkcyjnych (m.in. formy wtryskowe, tłoczniki), tworzenie logistycznego łańcucha dostaw komponentów, uruchomienie produkcji, wdrożenie rynkowe.

Pracował jako Kierownik działu sprzedaży i implementacji projektów w firmie PRETTL Automotive, gdzie był odpowiedzialny za zbudowanie działu zarządzania projektami, wdrożenie procedur zgodnych z ISO/TS 16949. W ramach prowadzonych projektów wraz zespołem opracowania diagramów przepływu procesu produkcyjnego, FMEA projektu i produktów, wdrożenia elementów LEAN (5S, KANBAN).

Wieloletnie doświadczenie z wielu branż łączy z przygotowaniem teoretycznym jest absolwentem kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na specjalizacji Procesy i Systemy Produkcyjne, a także studiów MBA oraz posiadaczem wielu certyfikatów z zakresu zarządzania, zarządzania projektami i usługami (MBA, PMP®, Prince2, Prince2 Agile, Agile PM, MSP, ITIL).

Od kilku lat prowadzi szkolenia za zakresu zarządzania projektami i wykłady m.in. na Zaawansowanym Zarządzaniu Projektami i Programami w Wyższej Szkole Bankowej, Project Management and Executive MBA na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.